Lyžařský kurz: Lyžařský kurz probíhá v Bedřichově, v týdenním cyklu. Jezdíme lyžovat  od pondělí do pátku, vždy v dopoledních hodinách. Kurz je veden školenými instruktory. Pitný režim a svačina je zajištěna na místě. Lyže a lyžáky je možné polyže celý týden uchovávat přímo v areálu. Kurz je vhodný pro děti již od 3 let.

Plavecký výcvik: Výcvik probíhá v Plaveckém bazéně v Jablonci nad Nisou, pod vedením zkušených lektorů. Celkový počet lekcí – 6. Výcviku se účastní děti od 5 let. V případě nenaplnění celkové kapacity (15 dětí) jsou osloveni i děti mladší.

plavání

Návštěva knihovny: Předškolní děti navštěvují pravidelně 1x za měsíc místní knihovnu, která se nachází na obecním úřadě. Děti si mohou půjčit knížky dle svého zájmu a půjčit si je domů. Průkazka do knihovny není potřeba.

Výtvarný a keramický krouček: Tento kroužek je určen pro předškolní děti. Začíná v měsíci říjnu a probíhá po celý školní rok, vždy jednou za 14 dní. Jeden týden se uskutečňuje výtvarná činnost a druhý týden keramika. Keramiku nevypalujeme přímo v MŠ, ale vozíme ji na vypálení do blízké ZŠ. Hotové výrobky jsou poté k dispozici na jarní jarmak, který se pořádá pro rodiče  a příznivce školy na zahradě MŠ. Tento kroužek jsem také obohatili pečením a hrátky v kuchyni.

Logohrátky: Logohrátky probíhají v naší školce v dopoledních hodinách. Jedná se o kroužek, který je zaměřen na správné dýchání a fonace, na motoriku a obratnost mluvidel, na rytmizaci, na rozvoj pasivní a aktivní slovní zásoby, na procvičování jemné motoriky, na podporu správné výslovnosti a rozvoji hlásek dle věku dítěte aj. Jedná se o 8 lekcí po 45 minutách, kde jsou děti  ve skupince max. po 6.  a je veden odborným logopedem, který k nám dojíždí ze soukromé logopedické a speciálně-pedagogické poradny.

FOND SIDUS: Již do roku 2016 přispívá naše mateřská škola do veřejné sbírky, kterou realizuje Fond Sidus, z.ú. Každý rok mají připravené krásné předměty ke koupi, a za obdržené peníze pomáhají vážně nemocným dětem po celé ČR.  V roce 2016 jsme přispěli částou 400,- kč, r. 2017 – 500,- kč, r. 2018 – 1085,- kč.