MŠ

Dvoutřídní mateřská škola v Paceřicích je provozována v bývalé budově školy, která pochází ze začátku minulého století. Její prostory odpovídají této době. Jsou vzdušné, vysoké.

Je to škola rodinného typu. Atmosféra v mnohém napodobuje rodinný život, ale s vědomím, že rodina a škola jsou dvě rozdílné instituce, které se musí učit spolu komunikovat. Škola obohacuje rodinný život svými odlišnostmi a tak přispívá k přípravě dětí na život, což je obecný cíl všech mateřských škol.

Škola má vlastní výchovně-vzdělávací program zakládající se právě na rodině a vedle toho na přírodě. Program vychází i z podmínek a zvláštností venkovského života. Věnujeme se svátkům, místním událostem, oslavám a tradicím. Program neopomíjí věkové zvláštnosti předškolních dětí a proto hra a pohyb prostupují celým dnem.

Vztahu učitelky k dětem věnuje program zvláštní pozornost. Ten vytváří na základě rovnosti a partnerství obou. Sociální klima čerpá ze vzájemné důvěry, úcty, empatie, solidarity a spolupráce mezi zúčastněnými.

Tuto Mateřskou školu navštěvuje celkem 32 dětí. Kapacita je navýšena z počtu 28 dětí od 1. 1. 2015.

Metody práce jsou poněkud netradiční. Základ tvoří především pozitivní hodnocení dítěte a jeho výkonu, poskytnutí dostatečného času a právo na výběr a svobodu v mantinelech určených danými pravidly.

K provozu slouží dvě třídy. Jedna je hernou, druhá hernou a po obědě ložnicí. V patře jsou rovněž toaletní zařízení.

Na budovu mateřské školy bezprostředně navazuje zahrada, která je vybavena novými herními prvky, které jsou vhodné zejména pro děti od 3 do 6 let věku.

Vnitřní vybavení, zčásti nové, zdravotně, hygienicky i fyzicky odpovídá dětskému věku. Hračky, pomůcky a materiály jsou umístěny tak, aby byly volně přístupné dětem, takže se děti mohou samostatně obsluhovat. Děti se se svými výtvory podílejí na úpravě a výzdobě školy.

V roce 2017 se naše mateřská škola zapojila do projektu Šablony, který je spolufinancován Evropskou unií. Díky tomuto projektu získáme kvalifikovaného logopedického asistenta a po celý rok nám bude k dispozici asistent pedagoga, který se bude věnovat dětem i individuálně.

ŠABLONY MŠ PACEŘICE
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je podpořit potřeby školského zařízení v oblastech, které si samo určilo jako prioritní.
EVROPSKÁ UNIE
Evropské strukturální a investiční fondy
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

publicita