Vážení rodiče, zde uvádíme informace týkající se provozu MŠ a COVID-19. Děkujeme, že tyto informace respektujete a řídíte se nařízením vlády.

 

  1.  Každá osoba (děti v MŠ mají výjimku) je povinna si při vstupu do budovy školy ve společných prostorách zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd.
  2. Školy mají povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19: Jsou povinny zajistit oddělení dítěte, který vykazuje známky akutního onemocnění od ostatních dětí, neprodleně dítěti nasadit ochranu dýchacích cest a zajistit bezodkladné vyzvednutí dítěte. Pokud jsou příznaky patrné již při příchodu dítěte do školy, dítě není vpuštěno do třídy a musí okamžitě se zákonným zástupcem odejít.
  3. Za infekční onemocnění se považuje: zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.
  4. Vyzvedávat obědy nemohou děti v izolaci či s nařízenou karanténou, ale ani zákonní zástupci.
Covid-19 a nový školní rok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..