Mateřská škola se v plném provozu bude otvírat dne 25.5.2020. Zákonní zástupci a děti budou muset dodržovat hygienická pravidla a podmínky, které jsou uvedené níže.

Od 11.5.2020 bude školka pouze v omezeném provozu, pro malou skupinu dětí.

Mimořádná opatření pro měsíc květen a červen 2020:

Epidemiologická opatření

• Do školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 – tj. zvýšená teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiné příznaky akutní infekce dýchacích cest. Děti, které mají kašel, rýmu a další uvedené příznaky, nebudou do mateřské školy přijaty. Pokud má dítě alergický kašel či alergickou rýmu, zákonný zástupce to doloží potvrzením lékaře.
  • Pokud se u dětí objeví některý z uvedených příznaků COVID-19 během dne, bude umístěno do samostatné místnosti a bude kontaktován zákonný zástupce, který dítě neprodleně vyzvedne. Dle pokynů ministerstva bude kontaktována spádová hygienická stanice. Ostatní děti budou přemístěny do jiné místnosti nebo na zahradu MŠ a vezmou si roušky. Po návratu dítěte do MŠ bude vyžadováno potvrzení od lékaře, že je dítě zdravé a že může do kolektivu.
  • Před prvním vstupem do mateřské školy předloží zákonný zástupce čestné prohlášení V případě potřeby bude tiskopis prohlášení k dispozici v mateřské škole, nebo ho naleznete na konci tohoto textu.
  • Jelikož jsme ve stavu mimořádných opatření, žádáme všechny rodiče o zvážení docházky do MŠ – doporučujeme rodičům, kteří mají tu možnost, aby vyzvedávali děti po obědě.

• Příchod do mateřské školy

• Při cestě do školy a ze školy, mimo prostory MŠ se na děti a doprovod vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními – zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky, dodržení odstupů 2 metry.
    • Doprovázet dítě bude jen jedna osoba, doprovázející osoba se bude v prostorách mateřské školy pohybovat vždy v roušce, a to vždy pouze po nezbytně nutnou dobu, prostory MŠ vždy ihned opustí.
    • Doprovázející osoby budou dbát o to, aby před vchodem do MŠ nedocházelo ke shromažďování lidí, budou dodržovat odstupy nejméně 2 metry.
  • Doprovázející osoby budou vstupovat do šaten MŠ maximálně po dvou dětech (rodinách), ostatní počkají buď venku, nebo v prostorách chodby s odstupy nejméně 2 metry. K největšímu nashromáždění lidí docházelo v prostorách šaten vždy krátce před 8.hodinou ranní. Žádáme tedy zákonné zástupce dětí, aby si zorganizovali čas tak, abychom společně takovému shromažďování předcházeli.

• Hned po vstupu do budovy MŠ si dítě i doprovázející osoba vydesinfikují ruce. Po přezutí a převléknutí v šatně si dítě pod dohledem doprovázející osoby důkladně (20-30 sekund) umyje ruce vodou a mýdlem, poté mu bude pí. učitelkou změřena teplota bezdotykovým teploměrem.
  • Děti a pedagogičtí pracovníci mateřské školy roušky v prostorách školy nosit nemusí.
  • Děti budou mít s sebou v šatně 1 roušku – pro případnou potřebu, v sáčku označeném jménem.
  • Do MŠ dítě nebude nosit žádné hračky ani na spaní!

Při prvním vstupu do školy předkládá zákonný zástupce dítěte prohlášení, ve kterém čestně prohlašuje a podpisem potvrzuje, že se

• seznámil s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví
  • a že se u dítěte neprojevují a v posledních dvou týdnech neprojevily příznaky virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.).

Tato prohlášení bude zákonný zástupce předkládat každé pondělí ráno pí. učitelce.

priloha_779724254_2_příloha_čestné_prohlášení pri nástupu d. do mš

Pokud zákonný zástupce tento dokument nepodepíše, nebude vstup dítěti do mateřské školy umožněn.

Obnovení provozu v MŠ